Soukromé muzeum historie lázeňství

1. března 2012 by  
Poděbrady Muzeum

Sbírka dobových předmětů, pohlednic a dalších sběratelských unikátů je zaměřena na období od roku 1896, kdy byla na Poděbradském náměstí slavnostně odhalena socha Krále Jiřího.

Dalším velkým mezníkem je rok 1905, ve kterém na prvním zámeckém nádvoří vytryskl pramen minerální vody. O tři roky později již byly založeny Lázně Poděbrady a ještě téhož roku vysvěcena budova Knížecích lázní.

Soukromá sbírka je umístěna v příjemných prostorách vinotéky.

Kontakt
Vinotéka U Kostela
Palackého 75
290 01 Poděbrady

Otevírací doba
Po – Pá 9-18hod,
So 9-12hod

Email: ukostela@email.cz
Web: http://www.muzeumpodebrady.cz/

Polabské muzeum v Poděbradech

3. října 2009 by  
Poděbrady Muzeum

Historie Poděbradska
Archeologické nálezy z Poděbrad a okolí. V expozici jsou ve vývojové řadě zastoupeny vedle keramiky i kamenné a kovové pracovní nástroje, zbraně, ozdoby, modely pravěkých obydlí, středověké předměty týkající se Poděbradského hradu a Poděbrad až po počátek Národního obrození.

Příroda Nymburska
Expozice představuje přírodní společenstva nacházející se na Nymbursku – řeka Labe, její přítoky, slepá labská ramena a tůně i charakteristické lužní lesy, které řeku lemují a slatinné louky, písečné přesypy, svědecké kopce, ale i kulturní krajina a okolí lidských sídlišť.

Poděbradské lázeňství
Přehled historie poděbradských lázní, expozice dobových fotografií a pohlednic, lázeňských prospektů, plakátů, příležitostných tisků a lékařských pomůcek.

Středověký špitál zv. Kunhuta
Špitál pro místní chudé obyvatele byl založen Kunhutou ze Šternberka. Pět místností budovy je částečně upraveno k výstavním účelům.

Adresa a kontakt
Polabské muzeum
Palackého 68, PSČ: 290 55, Poděbrady, okr. Nymburk
telefon +420 325 612 640
fax +420 325 611 092
e-mail:info@polabskemuzeum.cz

Otevírací doba:
úterý až neděle 9.00 – 17.00